هشدار فوری زندانیان سیاسی زندان رجایی شهر


برگرفته از سایت کانون حمایت از خانواده جان باختگان و بازداشتی ها

سه شنبه, 02 شهریور 1395 


كانون حمایت از خانواده جان باختگان و بازداشتی ها 2شهریور:  
به شورای حقوق بشر سازمان ملل
عفو بین الملل
گزارشگران بدون مرز

بدنبال موج اعدامهای اخیر در ایران و بخصوص زندان گوهردشت کرج، فضای بسیار شدید امنیتی در زندان، بسیار غیر عادی و غیر طبیعی شده و علاوه بر افزایش بسیار نگهبانان، اخیرا حتی پشت بام بندها هم در طول روز مملو از نگهبانان و  گارد امنیتی شده و یکی دو روز است که کلیه هواخوریها را تعطیل، دربها در تمام طول روز بسته و همه روزنه های سلولها و بندها را با صفحات قطور فولادی هم از داخل سلول و هم از بیرون مطلقا مسدود می کنند و تعداد انبوهی از صبح تا شب به جوشکاری و مسدود کردن کلیه روزنه ها و پنجره مشغول هستند و این با وجود آن است که این زندان از ابتدا با استانداردهای فوق امنیتی ساخته شده و اقدامات اخیر شرایط را بسیار مشکوک تر و نگران کننده تر کرده است. مخصوصا که زندان گوهردشت یکی از زندانهایی بوده که موضع اصلی قتل عام زندانیان سیاسی در سال ۶۷ بوده است.
هم اکنون بدلیل بحرانهای منطقه ای ... انتقام از زندانیان چندان دور از انتظار نبوده و این نگرانی ما زندانیان سیاسی - عقیدتی گوهردشت را بر آن داشته که شورای حقوق بشر، سازمان ملل، عفو بین الملل و گزارشگران بدون مرز را از این اقدامات بغایت غیر عادی، مشکوک و نگران کننده مطلع کرده و از آنها استمداد بعمل آوریم.

جمعی از زندانیان بندهای 3 و 4گوهردشت
اول شهریور ۱۳۹۵
Tags:

مادران پارک لاله ایران

خواهان لغو مجازات اعدام و کشتار انسانها به هر شکلی هستیم. خواهان آزادی فوری و بی قید و شرط تمامی زندانیان سیاسی و عقیدتی هستیم. خواهان محاکمه عادلانه و علنی آمران و عاملان تمامی جنایت های صورت گرفته توسط حکومت جمهوری اسلامی از ابتدای تشکیل آن هستیم.

0 نظر

دیدگاه تان را وارد کنید