ناقض حقوق بشر: عزت الله ضرغامی


برگرفته از صفحه فیسبوک و سایت عدالت برای ایران

عزت‌الله ضرغامی، عضو شورای عالی فضای مجازی و رئیس پیشین صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران به دلیل پخش اعترافات اجباری متهمان و دادگاه‌های نمایشی از رسانه‌ها و شبکه‌های تلویزیونی تحت مدیریتش مرتکب نقض حقوق بشر شده است و باید پاسخگو باشد.
  ضرغامی از دانشجویانی بود که در ۱۳ آبان ۱۳۵۸ در اشغال سفارت ایالات متحده آمریکا نقش داشت. وی همچنین معاونت امور سینمایی وزارت ارشاد در دوران وزارت علی لاریجانی ومصطفی میرسلیم و معاونت صداوسیما در امور استان‌ها و حقوقی و امور مجلس در دوران ریاست لاریجانی را برعهده داشت.

صدا و سیمای جمهوری اسلامی در دوران ریاست ضرغامی بر این سازمان با پروژه گرداب سپاه پاسداران همکاری داشت و مسئولیت پخش اعترافات تلویزیونی را از متهمان بر عده گرفته بود. پخش اعترافات اجباری از متهمان سایبری و معترضان به نتایج انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۸۸ از تلویزیون از جمله موارد نقض حقوق بشری است که در صدا و سیمای تحت حمایت ضرغامی صورت گرفت.
اتحادیه اروپا طی تصمیم مورخ ۴ فروردین ۱۳۹۱ ٬ هفده مقام ایرانی از جمله عزت الله ضرغامی را به دلیل نقشی که در نقض گسترده و شدید حقوق شهروندان ایرانی داشته اند، از ورود به کشورهای این اتحادیه محروم کرد. کلیه دارایی های این مقامات نیز در اروپا توقیف خواهد شدنام و نام خانوادگی:
عزت الله ضرغامی
موارد نقض حقوق بشر:
رئیس سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران؛ پخش اعترافات اجباری متهمان و دادگاه های نمایشی از شبکه های تحت مدیریت آقای ضرغامی از دلایل  تحریم او است.
اتحادیه اروپا طی تصمیم مورخ ۴ فروردین ۱۳۹۱ ٬ هفده مقام ایرانی از جمله عزت الله ضرغامی را به دلیل نقشی که در نقض گسترده و شدید حقوق شهروندان ایرانی داشته اند، از ورود به کشورهای این اتحادیه محروم کرد. کلیه دارایی های این مقامات نیز در اروپا توقیف خواهد شد.[1]
Tags:

مادران پارک لاله ایران

خواهان لغو مجازات اعدام و کشتار انسانها به هر شکلی هستیم. خواهان آزادی فوری و بی قید و شرط تمامی زندانیان سیاسی و عقیدتی هستیم. خواهان محاکمه عادلانه و علنی آمران و عاملان تمامی جنایت های صورت گرفته توسط حکومت جمهوری اسلامی از ابتدای تشکیل آن هستیم.

0 نظر

دیدگاه تان را وارد کنید