بیانیه زندانیان سیاسی زندان رجایی شهر کرج: اعدام ها را متوقف کنید

   برگرفته از سایت هرانا  
جمعی از زندانیان سیاسی زندان رجایی شهر کرج در واکنش به اعدام دسته جمعی زندانیان سنی مذهب این زندان و همینطور انتقال سه تن دیگر از زندانیان سیاسی به نقطه ای نامعلوم، نامه ای به  دبیر کل سازمان ملل محتد نوشتند و ضمن اعلام اعتصاب غذای خود از وی خواستند برای توقف اعدام ها در ایران تلاش کند.
به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، در پی انتقال سه زندانی سیاسی به نام های صالح کهندل، پیروز منصوری و افشین بایمانی، جمعی از زندانیان زندان رجایی شهر کرج در نامه ای به  دبیر کل ملل محتد، شورای حقوق بشر سازمان ملل، با اشاره به اعدام های دسته جمعی اخیر در این زندان، خواستار توقف اعدام ها شدند.
متن این نامه که برای انتشار در اختیار هرانا قرار گرفته است به شرح زیر است:
دبیر کل سازمان ملل متحد،
شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد،
احترامآ
قطع به یقین تا کنون در جریان انبوه اعدام ها و کشتارجمعی بخصوص هفته های اخیر قرار گرفته اید، با وجود اینکه ما در زندان از شمار دقیق اعدام ها هنوز مطلع نشده ایم و کلیه درب ها و پنجره ها بسته و امکان تلفن اساسا وجود ندارد، با این همه خبرها حکایت از شمار بالای اعدام ها دارد و فضای زندان به قدری امنیتی شده که احتمال تسریع این موج کشتار جمعی به سایر زندانیان هم چندان بعید نیست و در صورت عدم واکنش جدی آن سازمان و همه نهاد های بین المللی با شمار بسیار بیشتری از اعدام ها مواجه خواهیم بود.
خصوصا اینکه بدون رعایت کمترین حقوق انسانی برای خانواده هایشان (شیوه مطلع کردن، عدم امکان آخرین ملاقات، آدرس غلط دادن و …) محکومان را به وحشیانه ترین شکل ممکن به پای چوبه دار بردند تا جایی که برخی ماموران اداری زندان هم وحشت کرده و خود را بی تقصیر اعلام می کردند، درست مانند و همزمان با سالگرد قتل عام های زندانیان در سال ۱۳۶۷، لذا ما زندانیان گوهر دشت (زندان رجایی شهر کرج) ضمن اینکه خواستار رسیدگی فوری به این خطر جدی هستیم، جهت اصرار بر این خواسته و همدردی با دوستان دیگرمان که معترض این اعدام ها بوده اند یعنی آقایان صالح کهندل، محمد علی منصوری و افشین بایمانی که به سلول انفرادی انتقال یافته اند روزهای پنجشنبه و جمعه را دست به اعتصاب غذا می زنیم و همه انسان های آزاده را به یاری می طلبیم.
رونوشت: عفو بین الملل و گزارشگر ویژه دکتر احمد شهید
۱. سعید ماسوری
۲. رضا اکبری منفرد
۳. حسن صادقی
۴. شاهین ذوقی
۵. محمد اکرمی پور
۶. امیر قاضیانی
۷. ابولقاسم فولادوند
۸. سعید شیرزاد
Tags:

مادران پارک لاله ایران

خواهان لغو مجازات اعدام و کشتار انسانها به هر شکلی هستیم. خواهان آزادی فوری و بی قید و شرط تمامی زندانیان سیاسی و عقیدتی هستیم. خواهان محاکمه عادلانه و علنی آمران و عاملان تمامی جنایت های صورت گرفته توسط حکومت جمهوری اسلامی از ابتدای تشکیل آن هستیم.

0 نظر

دیدگاه تان را وارد کنید