ما را دنیایى دیگر آرزوست

۸ مارس ۲۰۱۶، روز جهانی زن بر همه زنان و برابری خواهان مبارک باد


با یاد همه زنانی كه در راه مبارزه براى آزادى، برابرى و برقراری عدالت در ایران جان باختند، با یاد همه مادران دادخواه که دیگر در کنار ما نیستند از جمله، مادران عزیزی چون مادر بهکیش و مادر سپهری که به تازگی از میان ما رفتند، با احترام به همه زنانى كه برای رفع تبعیض و بی عدالتی در سیاه چال‌هاى نظام اسلامى در بندند و با احترام به استقامت زینب جلالیان ها، نرگس محمدى‌ ها و زنان آزاده دیگری كه در زندان‌هاى رژیم با بیماری‌هاى متعدد دست و پنجه نرم می‌كنند و برخلاف تمام موازین بین‌المللى هیچگونه توجهى به سلامت آنان نمی گردد.

همه ساله در سراسر گیتی هشت مارس بزرگ داشته می‌شود تا موضوع بسیار مهم تبعیض و بی عدالتی به زنان را پر رنگ کند تا به بررسى نقاط قدرت و ضعف سالى كه گذشت پرداخته و برای رفع این تبعیض راه کارهایی ارایه شود.
اگر زنان دنیای مدرن در جهت رهایى و برابرى گام برمی‌دارند و شعارشان آزادى، برابرى، عدالت اجتماعى، صلح و همبستگى‌ست و رویاى ساختن دنیایى دیگر را در سر می‌پرورانند، زنان در کشورهای خاورمیانه هنوز اندر خم یك كوچه اند و مجبورند برای به دست آوردن حقوق اولیه انسانی خود مبارزه کنند، ولی در کشور ما ایران در همین شرایط به شدت تبعیض آمیز نیز زنانی هستند که به مبارزه مستقل زنان اهمیت زیادی می دهند و بر علیه هر گونه سالاری و تبعیض و بی عدالتی مباره می کنند.
در حالیكه در دولت جدید كانادا نیمى از وزرا را زنان تشکیل می‌دهند و وزارت دادگسترى این کشور به یک زن بومی و وزارت نهادهاى دموكراتیك به یك زن افغان به نام مریم منصف سپرده می‌شود، در ایران و افغانستان زنان شهروند درجه دو به حساب می‌آیند و دادخواهی مادران داغدار ایرانی همچنان با ضرب و شتم حکومتگران اسلامی ایران مواجه میگردد. 
زنان اولین قربانیان استثمار، تبعیض، جنگ، ویرانى و دربدرى در سراسر جهان، از میدان تحریر تا ایستگاه قطار شهر كلن، حتى در راه‌هاى پُر خطر فرار به سوى مناطق امن، مورد تجاوز قرار می‌گیرند.
در جهان بحران‌زده امروز، تولید و بازتولید خشونت با هر نام و نشانى روز به روز بیشتر می‌شود. در کشور ما این خشونت طی سی و هفت سال حاکمیت اسلامی بیشترین لطمه را بر نیمی از شهروندان یعنی زنان وارد کرده است. زنان ایرانی، جدا از سرکوب و پایمال شدن آزادی‌ها و حقوق بشر که همه شهروندان را در بر می‌گیرد، به عنوان زن هم مورد انواع تبعیض‌ها قرار می‌گیرند و هیچ سالی نیست که رژیم اسلامی قانون تازه ای به قانون‌های ضد زن خود نیفزاید.
با این وجود، از اولین روز روی کارآمدن حکومت اسلامی تا به امروز، مبارزه زنان در ایران برای رفع تبعیض و به دست آوردن حقوق برابر در مبارزات شهروندی برای آزادی و عدالت اجتماعی نیز، همیشه حضوری چشمگیر و موثر داشته و در بسیاری از موارد در صف اول قرار داشته اند.

بر ما زنان و مردان آزاده و برابرى‌ طلب ایرانی است تا با امید و همبستگى بر بی‌ عدالتی‌ها شوریده و :
 خواستار رفع هر گونه تبعیض، لغو همه قوانین ضد زن و لغو حجاب اجباری در ایران باشیم.
 خواستار پشتیبانی نهادهای دموکراتیک و حقوق بشری، به ویژه تشکل‌‌های زنان در سراسر جهان از مبارزات زنان ایران باشیم.
 خواستار این باشیم که سازمان ملل و نهادهای وابسته به دولت‌ها و نهادهای سیاسی بین‌المللی در مراودات سیاسی و مبادلات اقتصادی خود با رژیم اسلامی، حقوق بشر را فراموش نکرده و بر رفع تبعیض از زنان و لغو قوانین ضد زن در ایران پافشاری کنند.

شبکه همبستگی برای حقوق بشر در ایران


امضاء:
۱ - اتحاد برای ایران ـ بلژیک
۲ - انجمن تئاتر ایران و آلمان، آرکاداش ـ کلن
۳ - انجمن همبستگی ایرانیان - دالاس
۴ - انجمن جمهوریخواهان ایران - پاریس
۵ - انجمن فرهنگی ایران - سوئیس
۶ - انجمن حقوق بشر و دموکراسی برای ایران/ هامبورگ
۷ - ایران آزاد - کانون دفاع از حقوق بشر، آزادی و دموکراسی – آلمان
۸ - بنیاد اسماعیل خویی
۹ - پیوندسرای نویسندگان، شاعران و هنرمندان سکولار دمکرات ایران
۱۰- جامعه دفاع از حقوق بشر و دموکراسی در ایران - سوئد
۱۱- جنبش جمهوری خواهان دموکرات و لائیک ایران ـ شاخه بلژیک
۱۲- جنبش سبز لندن 
۱۳- جنبش سبز كارديف 
۱۴- جنبش سبز بيرمنگام
۱۵- حامیان مادران پارک لاله - دورتموند
۱۶- حامیان مادران پارک لاله - هامبورگ
۱۷- حامیان مادران پارک لاله - لندن
۱۸- حامیان مادران پارک لاله - فرزنو
۱۹- شبکه همبستگی ملی فرزنو - کالیفرنیا
۲۰- فدراسیون اروپرس
۲۱- كانون فرهنگ و هنر فرزنو
۲۲- كانون مدافعان حقوق بشر كردستان 
۲۳- کمیته دفاع از حقوق بشر در ایران - شیکاگو
۲۴- کمیته مستقل ضد سرکوب شهروندان ایرانی - پاریس
۲۵- كمپين دفاع از زندانيان سياسي و مدني 
۲۶- مادران پارك لاله ایران 
۲۷- مادران صلح مونترال
۲۸- همبستگی برای جمهوری عرفی و حقوق بشر در ایران - مونترال
۲۹- همبستگی برای جمهوری عرفی و حقوق بشر در ایران - نیویورک
۳۰- همبستگی برای جمهوری عرفی و حقوق بشر در ایران - واشنگتن

Tags:

مادران پارک لاله ایران

خواهان لغو مجازات اعدام و کشتار انسانها به هر شکلی هستیم. خواهان آزادی فوری و بی قید و شرط تمامی زندانیان سیاسی و عقیدتی هستیم. خواهان محاکمه عادلانه و علنی آمران و عاملان تمامی جنایت های صورت گرفته توسط حکومت جمهوری اسلامی از ابتدای تشکیل آن هستیم.

0 نظر

دیدگاه تان را وارد کنید