پیام مادر لطفی به مناسبت در گذشت مادر سلاحی


برگرفته از سایت اخبار روز:
خانم فروغ لطفی، سمبل مادران خاوران در ایران است. او به مناسبت درگذشت خانم صدیقه ی حائری (مادر سلاحی) پیام زیر را فرستاده است. 
به گزارش کانون زندانیان سیاسی ایران (در تبعید)، متن این پیام به شرح زیر است: 

خبر رسید که قلب تپنده و مهربان مادر سلاحی (صدیقه حائری) از طپش باز ایستاد. ایشان از زمره نخستین مادران فدائی و مبارزی بود که در دوران رژیم دیکتاتوری محمدرضا شاه همراه با فرزندان فدائی خود به مبارزه علیه استبداد و دیکتاتوری، تبعیض و نابرابری های طبقاتی روی آورد. 

سرانجام در برگ ریزان پائیزی، خزان عمر، نماد برگ زرین بیش از پنچ دهه پیکار، مادر سلاحی را از درخت پرشاخ و برگ تاریخ فدائیان جدا کرد. از خاطرم نخواهد رفت که در سالیان دیکتاتوری و خفقان دوشادوش هم حماسه چریکهای فدائی خلق و رمز و راز همبستگی مادران با فرزندان مبارزمان را فریاد کردیم. مادر سلاحی مانند بسیاری از مادران مبارز که از میان ما رفتند، از مصب بی بازگشت رودخانه حیات انسانی گذشت و چشم از جهان بیداد برگرفت. هم اکنون ما مانده ایم با خاطرات آن ها و راه دشوار پیش رو. یاد مادر سلاحی و همه ی مادران مبارزی که رفتند گرامی باد. 

ضایعه در گذشت مادر سلاحی را به خانواده و فرزندانش به ویژه مهری عزیز تسلیت می گویم. 

فروغ لطفی 

٩ آذر ١٣٩٢، تهران


Tags:

مادران پارک لاله ایران

خواهان لغو مجازات اعدام و کشتار انسانها به هر شکلی هستیم. خواهان آزادی فوری و بی قید و شرط تمامی زندانیان سیاسی و عقیدتی هستیم. خواهان محاکمه عادلانه و علنی آمران و عاملان تمامی جنایت های صورت گرفته توسط حکومت جمهوری اسلامی از ابتدای تشکیل آن هستیم.

0 نظر

دیدگاه تان را وارد کنید