گزارش برنامه بيست و پنجمين سالگرد قتل عام زندانيان سياسی تابستان ٦٧

http://madaransolhdortmund.blogspot.de/2013/10/blog-post_7.html

برگرفته از سایت حامیان مادران پارک لاله/ مادران صلح دورتمونددوشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۲ ه‍.ش.

به مناسبت یادمان جان باختگان راه آزادی بیست و پنجمین سالگرد قتل عام زندانیان سیاسی تابستان ٦٧، روز شنبه پنجم اکتبر ٢٠١٣، مراسمی از طرف کتاب آیدا در شهر بوخوم آلمان برگزار گردید. این برنامه با خوش آمد گویی و سخنان عباس قیائی از طرف کتاب آیدا در مورد کشتار دهه شصت، قتل عام زندانیان سیاسی تابستان ٦٧ آغاز گردید.بعد از افتتاح برنامه، فاطمه رضائی از حامیان مادران پارک لاله دورتموند، صحبت های خود را با تقاضای یک دقیقه سکوت به یاد همه جان باختگان سی و چهار سال گذشته درایران و به یاد همه مادران و پدران دادخواه و آسیب دیده ای که دیگر در قید حیات نیستند، شروع  کرد.


رضائی در این برنامه به گوشه ای از فعالیت های مادران پارک لاله و حامیان آنان در سراسر جهان در مورد امر دادخواهی، فعالیت علیه فراموشی برای جلو گیری از تکرار جنایات سی و چهار سال گذشته و کشتار تابستان ٦٧ پرداخته و با مطرح کردن تعدادی از سوالات منصوره بهکیش که در دادنامه خود بعد از انتخابات ریاست جمهوری سال ٩٢ نوشته است و مسوولان را در پاسخ گویی مورد خطاب قرار می دهد، صحبت های خود را ادامه می دهد.


او با تاکید بر سه خواسته مادران پارک لاله، لغو مجازات اعدام - آزادی تمامی زندانیان سیاسی /عقیدتی و محاکمه عادلانه و علنی آمران و عاملان تمامی جنایت های صورت گرفته توسط حکومت جمهوری اسلامی، حمایت و پشتیبانی از خواسته های مادران، خانواده های آسیب دیده و دادخواه را تا رسیدن به روز دادخواهی و تشکیل دادگاه های حقیقت یاب، محاکمه جنایتکاران و به رسمیت شناختن کشتار سال ٦٧ به عنوان " جنایت علیه بشریت " در دادگاه بین المللی کیفری، امری ضروری برای پیشبرد امر دادخواهی مطرح کرد .


در قست بعدی برنامه مهدی اصلانی، از شاهدان " کشتار ٦٧ " و نویسنده کتاب خاطرات زندان " کلاغ و گل سرخ " به شرح خاطرات خود از زندان پرداخت، شنیدن این خاطرات و این جنایات فضای بسیار سنگینی در بین حاضران ایجاد کرد. بعد از اتمام سخنرانی ها، جلسه پرسش و پاسخ بر گزار شد.


در آخرین قسمت برنامه، عباس قیائی رقصنده" رقص تاتری " با رقص حالات " دست بسته، دست باز" تحسین و تاثر همه بینندگان را با به تصویر کشیدن زندگی یک زندانی و اسارت انسان بر انگیخت.

در این برنامه حامیان مادران پارک لاله - دورتموند با بر پایی میز خبر رسانی به مناسبت " روزجهانی مبارزه علیه مجازات اعدام، دهم اکتبر" و با جمع آوری امضاء برای لغو مجازات اعدام در ایران شرکت داشتند.گزارش : حامیان مادران پارک لاله - دورتموند
اکتبر ٢٠١٣

گزارش تصویری حامیان مادران پارک لاله - دورتموند
https://www.facebook.com/madaran.solhdortmund/media_set?set=a.647942208571792.1073741837.100000680559971&type=3

Tags:

مادران پارک لاله ایران

خواهان لغو مجازات اعدام و کشتار انسانها به هر شکلی هستیم. خواهان آزادی فوری و بی قید و شرط تمامی زندانیان سیاسی و عقیدتی هستیم. خواهان محاکمه عادلانه و علنی آمران و عاملان تمامی جنایت های صورت گرفته توسط حکومت جمهوری اسلامی از ابتدای تشکیل آن هستیم.

0 نظر

دیدگاه تان را وارد کنید