دیدار مادران عزادار با فاطمه گلگزی مادر منصور اسانلو به مناسبت روز جهانی کارگر

تعدادی از مادران داغدار و عزادار که فرزندان شان طی سی و یک سال گذشته ، توسط جمهوری اسلامی، به قتل رسیده اند یا در بند زندان های شهرهای مختلف ایران ، اسیر و یا مفقود الاثر شده اند ، برای احترام به همه کارگران دربند و خانواده هایشان با مادر منصور اسانلو دیدار کردند ، منصور اسانلو کارگر مبارز و رئیس هیات مدیره سندیکای کارگران شرکت واحد است او بیش از سه سال است که در شرایط بسیاربد و غیر انسانی و غیر قانونی در زندان بسر می برد .

در این دیدار مادر اسانلو در پاسخ به نگرانی از وضعیت سلامتی منصور ، توسط مادران اینگونه توضیح داد : " منصور شیر پاک خورده است ، او زور و ظلم را نمی تونه تحمل کنه ، سرشار از زندگی است . قبل از سال نو از من تخم سبزی و گل خواسته بود و در باغچه بند زندان کاشته بود از همسرش پول خواسته بود تا میوه و آجیل و شیرینی در حدی که فروشگاه زندان داره ، تهیه کنه و چهارشنبه سوری و نوروز رو با همبندان خود که از زندانیان عادی هستند جشن بگیره . سبزی ها جوانه های شان بیرون زده بود ، منصور خرید هایش در دستش بود که صدای اش می زنند و به انفرادی می برندش .

منصور اصلن نباید در زندان باشه ، حتی اگر جرمی مرتکب شده باشه و محکومیت اش عادلانه باشه که نیست . پزشکی قانونی چندین بار بخاطر بیماری ها ش عدم تحمل کیفررا برایش صادر کرده ولی اینها پزشکی قانونی خودشان را هم انگار قبول ندارند . پسرم همان طور که می دونید از بیماری چشم و دیسک کمرو معده رنج می بره ، با وجودی که بعضی از زندانی ها چندین بار نقشه قتل اش را با کمک ... کشیده اند ولی با همه مهربانه . هربار تلفن می زنه ، نمی دونید با چه صدایی به من مژده می ده که جوانی دیگر رو از اعتیاد نجات داده . منصور یک همچین آدمی است . هر جا باشه اونجا را آباد می کنه ، اونجا را سرزنده و شاد می کنه ، خیلی ناراحتم که حتی به ملاقات اش هم با این وضعیت جسمی ام نمی تونم برم . بی انصاف ها حداقل بیارندش زندان اوین که خانواده اش برای ملاقات زجر نکشند . "

مادران با ذکر نمونه هایی از بی عدالتی های موجود ، و عدم رسیدگی به وضعیت زندانی ها و صدور احکام اعدام و فشار به خانواده های شهدای اخیر برای رضایت و دریافت دیه و سرپوش گذاشتن بر جنایات صورت گرفته از همه مادران ایران خواستند به رغم همه تهدید ها و بازداشت ها تا رسیدن به خواسته ها ی قانونی ، به این حرکت مسالمت آمیز ،ادادمه داده و سکوت نکنند
Tags:

مادران پارک لاله ایران

خواهان لغو مجازات اعدام و کشتار انسانها به هر شکلی هستیم. خواهان آزادی فوری و بی قید و شرط تمامی زندانیان سیاسی و عقیدتی هستیم. خواهان محاکمه عادلانه و علنی آمران و عاملان تمامی جنایت های صورت گرفته توسط حکومت جمهوری اسلامی از ابتدای تشکیل آن هستیم.

0 نظر

دیدگاه تان را وارد کنید