مادران صلح در بند را آزاد کنید

در پی بازداشت های گسترده فعالان مدنی و سیاسی، چند تن از مادران صلح نیز در روزهای اخیر در خانه هایشان بازداشت و روانه زندان شده اند.
cهره تنکابنی و مهین فهیمی از اعضای فروم مادران صلح ایران اند که در سال های جوانی، همسران شان را از دست داده و با کار و تلاش شبانه روزی سر افرازانه از عهده مشکلات معیشتی و زندگی بر آمده و فرزندان و شاگردان برومند و توانمندی به جامعه ایران تحویل داده اند.
آنها نیز چون دیگر مادران ایران جوانی و سلامتی خویش را در راه اعتلای میهن هزینه کرده اند.
زهره تنکابنی 62 ساله و دبیر سابق آموزش و پرورش در وضعیتی دستگیر شده که از ناراحتی شدید قلبی و بیماری قند رنج می برد. افزون بر آن در سوگ خواهر و خواهرزاده های جوانش نیز عزادار است. مهین فهیمی 58 ساله کارشناس تاریخ و پژوهشگر را با پسر جوانش دستگیر کرده اند. بدیهی است که رنج مهین در زندان مضاعف باشد.
لازم به ذکر است که بازداشت این مادران در پی احضارهای تلفنی و بازجویی ها و تهدیدات مکرر صورت گرفته است.
مادران صلح و به ویژه مادران دستگیر شده عموما زنانی صلح دوست اند که خود را در قبال اصل عدم خشونت متعهد و مسئول می دانند و بر مشی و روش مسالمت و مدارا برای حل و مشکلات جامعه پای می فشارند.
این مادران برای برقراری تعادل در فضای خشونت زده ایران تلاش می کنند. زیرا باور دارند جامعه تنها در فضای امن و خارج از زد و خورد به عقلانیت و مدنیت که ابزار ضروری برای ساخت جامعه است دست می یابد.
مهم از این روست که مادران علیرغم ضرباتی که بر تن رنجورشان وارد می شود؛ خود را چون سپر بین خشونتگران و مردم خشونت دیده حایل می سازند تا از رفتارهای واکنشی و غریزی مردم به ویژه جوانان در قبال خشونت های وارده حتی الامکان بکاهند.
ما مادران صلح ایران ضمن اعلام نگرانی از افزایش سرکوب ها و گسترش فضای خشونت در جامعه خواهان آزادی فوری کلیه بازداشت شدگان؛ به ویژه مادران در بند و حبس می باشیم.

مادران صلح ایران
8/10/88
Tags:

مادران پارک لاله ایران

خواهان لغو مجازات اعدام و کشتار انسانها به هر شکلی هستیم. خواهان آزادی فوری و بی قید و شرط تمامی زندانیان سیاسی و عقیدتی هستیم. خواهان محاکمه عادلانه و علنی آمران و عاملان تمامی جنایت های صورت گرفته توسط حکومت جمهوری اسلامی از ابتدای تشکیل آن هستیم.

0 نظر

دیدگاه تان را وارد کنید