کارگران کارخانه هپکو در در خیابان های اراک راهپیمایی کردند

  برگرفته از سایت اخبار روز 
شنبه  ۲۲ اسفند ۱٣۹۴ -  ۱۲ مارس ۲۰۱۶

صبح روز ۲۲ اسفند ماه، بیش از ۶۰۰ نفر از کارگران هپکو در اعتراض به عدم پرداخت حقوق معوقه و عیدی خود از درب کارخانه به سمت خیابان دانشگاه، تا مرکز شهر راهپیمایی کردند.

به گزارش اسفنددیار آفتاب، این سومین بار است که کارگران شرکت هپکو اراک (شرکت تولید تجهیزات سنگین) در پی دریافت حقوق خود و در اعتراض به عدم تحقق وعده های مسئولین شرکت و استان تجمع کرده و دست به راهپیمایی زدند.
برای اولین بار این کارگران به دلیل تاخیر شش ماه حقوقشان روز سه شنبه ۱۱ اسفندماه مقابل ساختمان استانداری مرکزی تجمع کردند و از سوی مسئولان استانی وعده هایی برای رفع مشکلشان داده شد که این قول ها هنوز به صورت کامل عملیاتی نشده است و اعتراضات کارگران را به همراه دارد.
محمود نعمتی مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی و بین الملل استانداری مرکزی همان روز در خصوص مشکلات شرکت هپکو اراک گفت: با هماهنگی که با مدیران شرکت هپکو صورت گرفته است قرار شده تا پایان روز پنج شنبه ۱۳ اسفند یک ماه از حقوق کارگران این شرکت پرداخت شود.
البته تا هفته بعد از این تجمع بخشی از حقوق یک ماه کارگران به حسابشان واریز شد و این موضوع باعث شد تا کارگران هپکو بار دیگر شنبه ۱۵ اسفندماه دست از کار برداشته و با حضور در محوطه شرکت بار دیگر اعتراض خود را به گوش مسئولان برسانند.
پس از این تجمع بخشی از معوقات کارگران پرداخت شد اما همچنان تاخیر در پرداخت کامل حقوق کارگران و عیدی آنها با توجه به شرایط تورم و اقتصاد جامعه مشکلات معیشتی کارگران را حل نکرده باقی گذاشت و سبب تجمع آنها از صبح امروز در شرکت و سپس راهپیمایی آنها به سمت مرکز شهر شد.
شرکت هپکو یکی از شرکت های قدیمی شهر اراک است که دو سالی می شود کارگرانش به دلیل عدم پرداخت به موقع و کامل حقوق هایشان گاه و بیگاه دست به اعتصاب می زنند و کمتر حمایتی از سوی مسئولان نسبت به آنها صورت می گیرد.
Tags:

مادران پارک لاله ایران

خواهان لغو مجازات اعدام و کشتار انسانها به هر شکلی هستیم. خواهان آزادی فوری و بی قید و شرط تمامی زندانیان سیاسی و عقیدتی هستیم. خواهان محاکمه عادلانه و علنی آمران و عاملان تمامی جنایت های صورت گرفته توسط حکومت جمهوری اسلامی از ابتدای تشکیل آن هستیم.

0 نظر

دیدگاه تان را وارد کنید