گزارش اعتصابات کارگری

   برگرفته از سایت اخبار روز
سه‌شنبه  ۲۷ بهمن ۱٣۹۴ -  ۱۶ فوريه ۲۰۱۶

• اعتصاب کارگران معدن ذغال سنگ همکار راور
روز ۲۵بهمن، ۲۰۰ نفر از کارگران معدن ذغال سنگ همکار راور در اعتراض به عدم پرداخت حقوق سه ماهه شان لباس کار نپوشیدند و از رفتن به درون معدن خود داری کردند.
به گزارش کارگران کرمان یکی از مسئولین شرکت ذغال سنگ در این خصوص گفت: شرکت ذغال سنگ کرمان چندین ماه است که دچار بحران نقدینگی است که هنوز این نقدینگی تامین نشده و بارها جلسات مختلفی با مسئولین امر برگزار کرده ایم اما این جلسات هنوز برای ما پول نشده است.
وی با بیان اینکه میزان بدهی ذوب آهنی ها به ذغال سنگ مقدار قابل توجهی است، گفت: شرکت ذغال سنگ کرمان نزدیک به ۱۴ میلیارد تومان از ذوب آهن اصفهان و نزدیک به ۸ میلیارد تومان از تهیه و تولید پول طلب دارد که اگر پرداخت می کردند اکنون ما شرمنده کارگران خود نبودیم.
وی در پایان خاطر نشان کرد: ذغال سنگ کرمان بدترین دوران بحرانی خود را طی می کند و کسی دلش به حال کارگران و زحمت بسیاری که می کشند نمی سوزد اما بحران نباید فقط برای ذغال سنگ باشد بلکه به جای حرف لازم است که مسئولین اندکی قدم در راه حل این مشکلات عدیده گذارده و اجازه ندهند زالویی چون ذوب آهن اصفهان و تهیه تولید خون کارگران کرمانی را بمکد.

• تجمع کارگران کارخانه واگن پارس اراک
کارگران واگن پارس اراک برای چندمین بار طی سال جاری در اعتراض به عملکرد مدیریت این شرکت در زمینه تعطیلی خطوط تولید و همچنین پرداخت نشدن بیش از چهار ماه از حقوق و مزایای خود دست به تجمع مقابل کارخانه زدند.
به گزارش مهر، بیش از ۴ماه حقوق کارگران کارخانه واگن پارس اراک پرداخت نشده است و ازپرداخت دیگرمطالبات کارگران از جمله سنوات، پاداش، عیدی و... هم خبری درمیان نیست.
کارگران معترض کارخانه واگن پارس اراک علاوه بر درخواست پرداخت حقوق معوقه، خواهان راه اندازی مجدد خطوط تولید هستند تا کارخانه از وضعیت فعلی خارج شود.
بنا بهمین گزارش، یک سال است که کارخانه واگن پارس اراک هیچ فعالیتی در زمینه تولید واگن نداشته در حالی که این شرکت ظرفیت تولید سالانه یک هزار واگن باری و مسافری را دارد و کارخانه ای که ظرفیت فعالیت بیش از پنج هزار نفر را دارد در حال حاضر فقط ۸۰۰ کارگر دارد .
قابل یادآوری است، دلیل اصلی تعطیلی خطوط تولید کارخانه واگن پارس اراک واردات واگن از کشورهای دیگر است.

• تجمع کارگران صنایع چوب و کاغذ اسالم
پس از تجمعات اخیر در چوکا و شفارود برای عدم دریافت حقوق، این بار کارگران صنایع چوب اسالم دراعتراض به عدم پرداخت ماه ها حقوقشان مقابل درب ورودی این شرکت تجمع کردند.
به گزارش ماسال، پس از تجمعات اخیر در چوکا و شرکت سهامی جنگل شفارود، روز ۲۶ بهمن ماه، کارگران شرکت صنایع چوب اسالم با تجمع مقابل درب ورودی این شرکت نسبت به عدم پرداخت حقوق ماههای اخیر خود اعتراض کردند.
شایان ذکر است که کارگران شرکت شفارود از شهریور ماه حقوق دریافت نکرده اند. 

منبع: اخبار و گزارش های کارگری
Tags:

مادران پارک لاله ایران

خواهان لغو مجازات اعدام و کشتار انسانها به هر شکلی هستیم. خواهان آزادی فوری و بی قید و شرط تمامی زندانیان سیاسی و عقیدتی هستیم. خواهان محاکمه عادلانه و علنی آمران و عاملان تمامی جنایت های صورت گرفته توسط حکومت جمهوری اسلامی از ابتدای تشکیل آن هستیم.

0 نظر

دیدگاه تان را وارد کنید