محمود بهشتی لنگرودی: اشتباه ما را تکرار نکنید

   برگرفته از سایت اخبار روز

پنج‌شنبه  ۲۴ دی ۱٣۹۴ -  ۱۴ ژانويه ۲۰۱۶

حقوق معلم و کارگر- متن زیر نامه محمود بهشتی لنگرودی سخنگوی کانون صنفی معلمان ایران (تهران) خطاب به فعالان صنفی در خصوص ورود به عرصه انتخابات است که در زیر می‌آید.

اشتباه ما را تکرار نکنید!!!

بعد از به محاق رفتن حرکت های صنفی معلمان که به دلیل سرکوب جنبش دراسفندماه ٨۵ و تشکیل پرونده های رنگارنگ برای فعالان صنفی و صدور احکام سنگین برای مسوولین صنف درنقاط مختلف کشورایجاد شده بود،به واسطه ی پیشنهادات برخی معلمان و همچنین تشکل های همسو،تعدادی ازفعالان صنفی ومسئولان صنف ،با این باورکه می توان با حضور درعرصه ی انتخابات مجلس وکاندیداشدن، هم به بازشدن فضای بعدازسرکوب کمک کرد و هم توانِ معلمان رابرای تسخیر برخی کرسی های مجلس به نمایش گذاشت ،کاندیدای نمایندگی مجلس شدند.
اگرچه این تصمیم را درهیات مدیره به رای گذاشته بودند و حضور انفرادی و بدون درنظرگرفتن هویت صنفی افراد مورد تایید و تصویب قرارگرفته بود و با وجودی که با ردصلاحیت شدن تمامی کاندیداهای کانونی درآن دوره،موضوع به کلی منتفی شده بود اما آثار زیانبار اختلاف به وجودآمده درهیات مدیره،هنوز باقی و مورد سوء تفاهم و سوء استفاده قرارمی گیرد.
تجربه ی مذکور نشان می دهدکه حتی درصورت کسب رای موافق اکثریت هیات مدیره نیز، جایز نیست که با ورود به موارد شبهه انگیزی چون انتخابات به وحدت صنفی جمع لطمه واردشود.
متاسفانه دراین دوره ازانتخابات مشاهده می شود که برخی از فعالان تهران و شهرستان ها بدون درنظرگرفتن این ملاحظات و حتی لحاظ کردن نگرانی های دلسوزان صنف و بدون انجام کمترین تلاش برای جلب رضایت آن ها پابه عرصه ی انتخابات گذاشته اند و بدون درنظرگرفتن این نکته که استفاده از اعتبارتشکل ها برای حمایت ازکاندیداهای مختلف و با دیدگاه ها و جناح بندی های مختلف چه آثارمخربی می تواندبه همراه داشته باشد و ارد این عرصه شده اند.

پیامم به این عزیزان، یک جمله بیش نیست.
حفظ وحدت صنفی و پرهیز از ورود به سیاست.

اشتباه ما را تکرار نکنید.
محمودبهشتی لنگرودی 

Tags:

مادران پارک لاله ایران

خواهان لغو مجازات اعدام و کشتار انسانها به هر شکلی هستیم. خواهان آزادی فوری و بی قید و شرط تمامی زندانیان سیاسی و عقیدتی هستیم. خواهان محاکمه عادلانه و علنی آمران و عاملان تمامی جنایت های صورت گرفته توسط حکومت جمهوری اسلامی از ابتدای تشکیل آن هستیم.

0 نظر

دیدگاه تان را وارد کنید