اعتراضات کارگران پتروشیمی بندر ماهشهر در روزهای گذشته


• سه هزار کارگر شش واحد پتروشیمی بندر ماهشهر با اعتصاب در روزهای اخیر از وضعیت کاری خود ابراز نارضایتی کردند و خواستار بهبود شرایط کار شده اند ...
برگرفته از سایت اخبار روز
دوشنبه  ۲٣ آذر ۱٣۹۴ -  ۱۴ دسامبر ۲۰۱۵


کارگران شش واحد پتروشیمی بندر ماهشهر با اعتصاب در روزهای اخیر از وضعیت کاری خود ابراز نارضایتی کردند و خواستار بهبود آن شدند.

به گزارش سایت حقوق کارگر و معلم به نقل از مانا، سه هزار کارگر شش واحد پتروشیمی اروند، مبین، خوزستان، بوعلی سینا، بندر امام و تندگوبان در روزهای اخیر در اعتراض به این وضعیت دست از کار کشیدند.
کارگران معترض می گویند از مدتی پیش که ارتباط استخدامی خود با وزارت نفت قطع شده مزایای پرداختی به آنان از جمله سختی کار، ودیعه مسکن و مزایای شغلی آنان به شدت کاهش یافته است.
کارگران معترض خواستار پرداخت حقوق آنان بر اساس قانون کار و تامین اجتماعی شده اند.
این کارگران چند ماه پیش نیز در اعتراض به ادامه این وضعیت دست به اعتصاب غذا زده و خواستار احقاق حقوق خود و برقراری مجدد رابطه استخدامی با وزارت نفت شده بودند.
خبرگزاری ایلنا نیز در هفدهم آذر گزارشی از اعتصاب غذای گسترده کارگران واحدهای پتروشیمی ماهشهر منتشر کرد در این گزارش در رابطه با علت بروز این اعتراض به نقل از کارگرانی که در واحدهای یادشده حاضر به خوردن وعده غذایی روزانه نشده‌اند گفته می‌شود: از زمانی که مالکیت و مدیریت این ۶ واحد پتروشیمی به بخش خصوصی واگذار شده است، وزارت نفت رابطه استخدامی خود را آنها ما قطع کرده و در عین حال تا به این لحظه کارفرمای جدید در مناسابت خود حاضر نیست تا در چارچوب مقررات قانون کار و تامین اجتماعی به خواسته‌های آنها رسیدگی کند.
واحد پتروشیمی فعال در بندر ماهشهر و بندر امام سالانه حدود ۱۷میلیون تن مواد پتروشیمی تولید می کنند. 
Tags:

مادران پارک لاله ایران

خواهان لغو مجازات اعدام و کشتار انسانها به هر شکلی هستیم. خواهان آزادی فوری و بی قید و شرط تمامی زندانیان سیاسی و عقیدتی هستیم. خواهان محاکمه عادلانه و علنی آمران و عاملان تمامی جنایت های صورت گرفته توسط حکومت جمهوری اسلامی از ابتدای تشکیل آن هستیم.

0 نظر

دیدگاه تان را وارد کنید