اعتصاب کارگران کارخانه لاستیک سازی خوزستان


برگرفته از سایت اخبار روز
پنج‌شنبه  ۱۹ آذر ۱٣۹۴ -  ۱۰ دسامبر ۲۰۱۵

یکی از کارگران کارخانه لاستیک سازی خوزستان گفت: کارگران کارخانه لاستیک سازی خوزستان از سه شنبه هفته گذشته اعتصاب کرده‌اند زیرا شرکت در خصوص تغییر وضعیت آن‌ها مسائلی مطرح کرده و حکم به اخراج ۲۲ نفر از آن‌ها را نیز داده است.
به گزارش ۱٨ آذر ایسنا، وی ادامه داد: شرکت از نظر فروش و تولید در وضعیت بسیار مطلوبی قرار دارد اما قصد تغییر وضعیت کارکنان و تبدیل قراردادهای آن‌ها به قراردادهای پیمانی را دارد.
این کارگر تصریح کرد: با همکاری مسئولین اداره کار و فرمانداری بخشی از مشکلات کلی این شرکت حل شده است اما امیدواریم در کمال آرامش به مشکلات کارگران این شرکت رسیدگی شوند.
فرماندار گتوند در خصوص اعتصاب جمعی از کارگران شرکت لاستیک سازی خوزستان گفت: در جلسه‌ای که با حضور مدیر عامل شرکت برگزار شد، درباره مشکلات کارگران تصمیم گیری و در نهایت این مسایل حل شد و اکنون شرکت با روال عادی به فعالیت خود ادامه می‌دهد.
سید مجید صالحی اظهار کرد: شرکت لاستیک سازی خوزستان قصد داشت قراردادتعدادی ازکارگران را تمدیدنکند اما با صحبت‌های انجام گرفته قرار شد این تصمیم عملی نشود و کارگران به کار خود در این شرکت ادامه دهند.
وی افزود: قرارداد کارگران این شرکت به صورت ماهانه است که کارگران به این مساله نیز اعتراض داشتند اما با تصمیمات اخیر مقرر شد همچنان این روال در شرکت ادامه داشته باشد اما کسی از شرکت اخراج نشود.
صالحی تصریح کرد: همچنین تصمیم گرفته شد که هر کارگر پس از پایان قرارداد و بازنشستگی، طبق قانون کار با او برخورد ‌شود و حق هیچ کارگری ضایع نخواهد شد.
Tags:

مادران پارک لاله ایران

خواهان لغو مجازات اعدام و کشتار انسانها به هر شکلی هستیم. خواهان آزادی فوری و بی قید و شرط تمامی زندانیان سیاسی و عقیدتی هستیم. خواهان محاکمه عادلانه و علنی آمران و عاملان تمامی جنایت های صورت گرفته توسط حکومت جمهوری اسلامی از ابتدای تشکیل آن هستیم.

0 نظر

دیدگاه تان را وارد کنید