اعتراض کانون صنفی فرهنگیان الیگودرز به ادامه بازداشت معلمان و سکوت دولتمردان

برگرفته از سایت کلمه
چهارشنبه, ۱۸ شهریور, ۱۳۹۴ 
 
کانون صنفی فرهنگیان الیگودرز در بیانیه ای به بازداشت های پی در پی معلمان در ماه های اخیر اعتراض کرده و سکوت معنادار دولتمردان در این میان را تامل برانگیز خوانده است. هاشمی دبیرکل سازمان معلمان ایران، باغانی نایب رییس کانون تهران، بهشتی سخنگوی کانون معلمان ایران، محمدرضا نیک نژاد و مهدی بهلولی از اعضای کانون تهران و رسول بداقی معلمان دربندی هستند که کانون صنفی فرهنگیان الیگودرز به وضعیت آنها معترض است.
طی ماه های گذشته بازداشت معلمان و فعالان صنفی فرهنگیان شدت گرفته و شرایط برای معلمان دربندی که پیش از آن نیز بازداشت شده بودند سخت تر شده است.
وزیر آموزش و پرورش سال گذشته خبر از پیگیری وضعیت معلمان دربند داده بود اما در چند ماه اخیر در این باره سکوت کرده است.
متن این بیانیه به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حقوق معلم و کارگر به شرح زیر است:

باسمه تعالی
فصل تابستان با تلخ کامی برای جامعه فرهنگیان، کانون ها وفعالان صنفی رو به پایان است، اوایل تابستان آقای باغانی نایب رییس کانون تهران بازداشت وروانه اوین شد. اواسط مرداد که شش سال زندان آقای بداقی به پایان رسیده بود وهمه منتظر آزادی ایشان بودند نه تنها آزاد نشد بلکه پرونده جدیدی برای ایشان گشوده شد. دوازدهم شهریور آقایان نیک نژاد و بهلولی از اعضای کانون تهران بازداشت شدند. و در ادامه آقای بهشتی سخنگوی کانون معلمان ایران بازداشت گردید. این در حالی است که آقای هاشمی دبیر کل سازمان معلمان ایران نیز از مدتی پیش در زندان به سر می برند.
همه این دستگیری ها در دولت تدبیر و امید با وعده های حقوق شهروندی اتفاق می افتد و سکوت معنادار دولتمردان در این میان تأمل برانگیز است.
کانون صنفی فرهنگیان الیگودرز این بازداشت ها را محکوم نموده و از مسئولان خصوصاً مقامات دولتی و شخص وزیر آموزش و پرورش درخواست می نماید به وضعیت کنونی فعالان صنفی زندانی به عنوان کارمندان تابعه وزارت آموزش و پرورش رسیدگی نموده و جامعه فرهنگی کشور را بیش از این دچار تنش ننمایند. بدون شک عدم رسیدگی به وضعیت موجود عواقبی را به دنبال خواهد داشت که مسئولیت آن متوجه دولت محترم می باشد.
کانون صنفی فرهنگیان الیگودرز
۱۶/۶/۱۳۹۴

 
Tags:

مادران پارک لاله ایران

خواهان لغو مجازات اعدام و کشتار انسانها به هر شکلی هستیم. خواهان آزادی فوری و بی قید و شرط تمامی زندانیان سیاسی و عقیدتی هستیم. خواهان محاکمه عادلانه و علنی آمران و عاملان تمامی جنایت های صورت گرفته توسط حکومت جمهوری اسلامی از ابتدای تشکیل آن هستیم.

0 نظر

دیدگاه تان را وارد کنید