راهپیمایی بزرگ «اتحاد» در پاریس برگزار شد

برگرفته از سایت اخبار روز

• امروز یکشنبه (۱۱ ژانویه) در پاریس مراسم بزرگداشت کشته‌شدگان تروریستی برگزار می‌شود. گفته می شود بیش از یک میلیون نفر در این مراسم شرکت کرده اند ...
 
يکشنبه  ۲۱ دی ۱٣۹٣ -  ۱۱ ژانويه ۲۰۱۵


صدها هزار نفر از مردم پاریس، روز یک‌شنبه اقدام برگزاری راهپیمایی عظیمی کردند که به یاد قربانیان حملات و گروگان‌گیری‌های اخیر این شهر برگزار می‌شود.

به گزارش رادیو فردا، رسانه‌های فرانسوی و خبرگزاری‌های بین‌المللی از حضور رهبران کشورهای مختلف جهان در راهپیمایی عصر روز یکشنبه ۲۱ دی در پاریس خبر می‌دهند.
روزنامه‌های لوموند و لوفیگارو از آماده‌باش بی‌سابقه امنیتی در فرانسه و حضور هزاران مامور ویژه پلیس، ژاندارمری و ارتش فرانسه برای تامین امنیت راهپیمایی پاریس خبر داده‌اند.
برنارد کازنوو، وزیر کشور فرانسه گفته که سطح تدابیر امنیتی در این کشور به بالاترین حد رسیده و حتی تک‌تیراندازهای پلیس روی پشت‌بام ساختمان‌های پاریس مستقر شده‌اند تا امنیت شرکت‌کنندگان در راهپیمایی را تامین کنند.
آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان و دیوید کامرون، نخست وزیر بریتانیا و تعدادی دیگر از رهبران کشورهای اروپایی در راهپیمایی یکشنبه شرکت کرده اند.
از خاورمیانه نیز حضور همزمان بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل و محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطینی در این راهپیمایی، توجه رسانه‌های فرانسه را به خود جلب کرده‌ است.
در آستانه راهپیمایی، مانوئل ولس، نخست وزیر فرانسه در اشاره‌ای به قربانیان حملات اخیر، گفت: «ما همه شارلی هستیم؛ ما همه پلیس هستیم؛ ما همه یهودیان فرانسه هستیم.»
روز شنبه نیز، صدها هزار نفر در شهرهای مختلف فرانسه به یاد کارتونیست‌ها و کارکنان هفته‌نامه شارلی ابدو و دیگر قربانیان حملات اخیر در این کشور، راهپیمایی سکوت برگزار کردند.
در پاریس، میدان جمهوری (رپوبلیک) این شهر به محل تجمع دائم مردمی تبدیل شده که با در دست داشتن قلم، روشن کردن شمع و قرار دادن گل در نقاط مختلف شهر، یاد قربانیان را گرامی می‌دارند.
پارچه‌ها و کاغذهایی که روی آنها عبارت «من شارلی هستم» نوشته شده در دستان مردم پاریس و در نقاط مختلف شهر نصب شده است. شبکه اجتماعی توییتر اعلام کرده که هشتگ این عبارت به یکی از پرکاربردترین هشتگ‌ها در تاریخ این شبکه تبدیل شده است.
Tags:

مادران پارک لاله ایران

خواهان لغو مجازات اعدام و کشتار انسانها به هر شکلی هستیم. خواهان آزادی فوری و بی قید و شرط تمامی زندانیان سیاسی و عقیدتی هستیم. خواهان محاکمه عادلانه و علنی آمران و عاملان تمامی جنایت های صورت گرفته توسط حکومت جمهوری اسلامی از ابتدای تشکیل آن هستیم.

0 نظر

دیدگاه تان را وارد کنید