حبس ابد برای متهمان «جنگ کثیف» در آرژانتین

برگرفته از سایت یورونیوز فارسی

دادگاهی در آرژانتین ۱۵ تن از مسئولان حکومتی و نظامی اسبق این کشور را به خاطر قتل عام و شکنجه در دوران موسوم به «جنگ کثیف» به حبس ابد محکوم کرد. در حالی که حاضران در دادگاه با فریاد «قاتل، قاتل» و با در دست گرفتن تصویر قربانیان از حکم قاضی استقبال می کردند، بعضی از محکومان از این واکنش بسیار خشمگین شدند.
«جنگ کثیف» نام خشونت های دولتی آرژانتین علیه مخالفان مردمی و گروه های چپ بین سال های ۱۹۷۶ تا ۱۹۸۳ است.
یکی از حاضران در این دادگاه، استلا دکارلوتو مادر یکی از قربانیان «جنگ کثیف» آرژانتین و پایه گذار یک گروه حقوق بشری است که برای یافتن کودکان ربوده شده در زمان رژیم دیکتاتوری آرژانتین تلاش می کند. او به همراه نوه اش پس از دادگاه در یک کنفرانس مطبوعاتی شرکت کردند.
نظامیان حکومت دیکتاتوری اسبق آرژانتین دختر استلا را به همراه بسیاری دیگر در بازداشتگاهی به نام کانچا زندانی کرده و به قتل رساندند.
چنین احکامی ممکن است برای تعدادی دیگر از سران رژیم گذشته آرژانتین از جمله دیکتاتور اسبق خورخه رافائل ویدلا نیز صادر شود.
Copyright © 2014 euronews
Tags:

مادران پارک لاله ایران

خواهان لغو مجازات اعدام و کشتار انسانها به هر شکلی هستیم. خواهان آزادی فوری و بی قید و شرط تمامی زندانیان سیاسی و عقیدتی هستیم. خواهان محاکمه عادلانه و علنی آمران و عاملان تمامی جنایت های صورت گرفته توسط حکومت جمهوری اسلامی از ابتدای تشکیل آن هستیم.

0 نظر

دیدگاه تان را وارد کنید