تجمع دانشجویان پلی تکنیک به مناسبت مرخصی مجید توکلی

http://www.rahesabz.net/story/77108/
تجمع دانشجویان پلی تکنیک به مناسبت مرخصی مجید توکلیبرگرفته از سایت جرس:


به گزارش جرس، در پی مرخصی موقت مجید توکلی، فعال دانشجویی زندانی محبوس در زندان رجایی شهر پس از چهار سال عدم مرخصی، گروهی از دانشجویان دانشگاه پلی تکنیک با تحصن و خواندن سرودهای حماسی- دانشجویی و در دست داشتن پلاکاردهایی، از این رخداد استقبال کردند.

تجمع کنندگان همچنین با در دست داشتن تصاویر این دانشجوی اخراجی پلی تکنیک، وی را همچنان "همشاگردی" خود خوانده و خواهان آزادی کامل وی شدند.

شبکه های اجتماعی نوشته اند: "پلی تکنیک زنده است، شاید هیچ یک از کسانی که امروز دانشجوی پلی تکنیک باشند هم دوره مجید نبودند، اما یک صدا نام وی را فریاد زدند."

 

گفتنی است، مجید توکلی فعال دانشجویی محبوس در زندان رجایی شهر، روز دوشنبه پس از چهار سال با وثیقه ۶۰۰ میلیون تومانی به مرخصی آمد.
 وی که محکومیت خود را در زندان رجایی شهر کرج بدون استفاده از مرخصی از ابتدای بازداشت می گذراند، از حق تماس تلفنی نیز محروم بود.
  
مجید توکلی، دانشجوی رشته مهندسی کشتی سازی وعضو سابق شورای مرکزی انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه صنعتی امیرکبیر، در ۱۶ آذر ۸۸ پس از سخنرانی در جمع دانشجویان این دانشگاه در مراسم سالگرد روز دانشجو، در حالیکه قصد خروج از دانشگاه را داشت، همراه با ضرب و شتم شدید ماموران امنیتی برای سومین بار بازداشت شد.

بعد از بازداشت وی، رسانه‌های حکومتی تصویر او را در لباس زنانه منتشر کردند و گفتند او برای فرار از دست مأموران چادر و روسری سر کرده است.
اما شاهدان عینی گفتند که آقای توکلی هنگام بازداشت که با ضرب و شتم مأموران همراه بوده، لباس زنانه نداشت و عکس او در این احتمالا در بازداشتگاه گرفته شده است.
در پاسخ به فراخوان فعالان سیاسی و دانشجویی، شمار زیادی از مردان ایرانی و خارجی در حمایت از مجید توکلی کلیک عکسی با حجاب و روسری از خود منتشر کردند.

وی در نهایت پس از ماهها زندان انفرادی، به به هشت سال و نیم زندان و محرومیت مادام العمر از تحصیل محکوم شد، اما مجددا به شعبه ٢٨ دادگاه انقلاب اسلامی فراخوانده شد و قاضی مقیسه رئیس شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب از وی خواست که با تکذیب بیانیه‌های منتشر شده و نوشته‌هایی که به بیرون از زندان فرستاده است، از سایت ها و عاملان انتشار این مطالب نیز اعلام شکایت کند که پس از مخالفت مجید توکلی، نهایتا شش ماه زندان به دوران محکومیت وی اضافه شد.
  
گفتنی است، چندی پیش کمیته برگزاری جایزه بین‌المللی صلح دانشجویی، جایزه صلح ۲۰۱۳ را به مجید توکلی دانشجوی زندانی در ایران اعطا کرد.
  
توکلی سالها پیش نیز در جریان غائله نشریات دانشجویی ماهها در بازداشتگاه به سر برده بود.
Tags:

مادران پارک لاله ایران

خواهان لغو مجازات اعدام و کشتار انسانها به هر شکلی هستیم. خواهان آزادی فوری و بی قید و شرط تمامی زندانیان سیاسی و عقیدتی هستیم. خواهان محاکمه عادلانه و علنی آمران و عاملان تمامی جنایت های صورت گرفته توسط حکومت جمهوری اسلامی از ابتدای تشکیل آن هستیم.

0 نظر

دیدگاه تان را وارد کنید